Důležité info

Dobrý den , 

Vítám Vás na svém e-shopu. Moje jméno je Lenka Vrabcová a manikúře se věnuji již 10let. Moje práce mě baví, naplňuje a taky proto bych ji tímto způsobem ráda rozvedla a předala dál. Sortiment na mém e-shopu jsem vybírala a testovala rok, abych vybrala opravdu kvalitního výrobce a mohla vám poskytnout výbornou kvalitu. 

 

Níže pro Vás mám malé info, které pro Vás bude určitě užitečné.

 

Jak se starat o frézky:

 

1. Po každé klientce vložíme frézku do ultrazvukové čističky, kde máme naředěný dezinfekční roztok. Roztok vybírejte aby byl vhodný do ultrazvukové čističky, jinak vám frézy mohou zčernat nebo zreznout.  Fréza se během pár minut vyčistí, my ji vyndáme a necháme oschnout. Čištění po každé klientce je důležité, abychom si frézy nezanášely ještě víc a hlavně proto, abychom zabránili šíření virů a bakterií. 

2. Frézy nečistíme kovovými kartáči. Mohly by se ztupit. 

3. Frézkou nesundaváme kovové ozdoby, kamínky apod. 

4. Pokud frézu čistíme běžným kartáčkem a dezinfekcí, je čištění nedostatečné. Zničí to sice veškeré bakterie a viry ale ve frézce v nejhlubších rýhách je neustále zanesena špína, nehty, kůže, materiál atd. Běžný kartáček se nedostane dost hluboko a pak se frézky jeví jako tupé, tím že jsou zacpané. 

5. Frézy nenecháváme naložené v desinfekci déle než 12 hodin. Hrozí riziko koroze. 

6. Pokud frézy čistíte ve sterilizátoru, opět tím zničíme bakterie a viry, ale fréza se nevyčistí do hloubky od špíny, nehtů, kůže atd. V případě že budete dávat frézu z ultrazvuku do sterilizátoru, je potřeba ji důkladně omýt od dezinfekce a nechat oschnout. 

 

Fréza na MATERIÁL: Frézka může být  z nejrůznějších materiálů. Např. Titan, Carbide, Keramika, Tvrdokov. Vždy má v sobě rýhy, vrypy.  

Fréza na KŮŽIČKY: Frézka může být také z více materiálů. Např. Korund, Diamant atd.. Frézka je jemná, zrníčkatá, nebo má vzhled kamene. 

 

DŮLEŽITÉ JE TAKÉ VĚDĚT, ŽE KAŽDÁ FRÉZKA SE NASTAVUJE NA JINOU RYCHLOST OTÁČEK. 

Tzn., že frézka na materiál má jiné otáčky, než fréza větší kulička na kůžičky a ta má také jiné otáčky, než slza a třeba kozí chlup. 

 

Barevné označení fréz:

1. Žlutá: nejjemnější hrubost- vhodná na materiál při odstranění gelové modeláže nebo gellaku. Fréza je dostatečně jemná a výborná např. pro začátečníky, jelikož je nejmenší riziko poškození přírodního nehtu, pokud se dotknete. 

2. Červená: Jemná hrubost- Frézy na materiál jsou vhodné, při broušení UV gelu, gellaku  ale také jsou diamantové na kutikulu. 

3. Modrá: Střední hrubost- Frézy vhodné, při broušení materiálu- UV gel, Akryl, atd. ale také diamantové na kutikulu.

4. Zelená: Hrubá hrubost- Fréza na materiál je vhodná, například k odstranění akrylu atd. U tohoto barevného označení musíme být velice opatrní. Zároveň doporučuji kvalitní brusku, aby nebrněla na nehtu. 

5. Černá: Extrémně hrubá- Fréza na materiál vhodná k odstranění akrylu atd. U tohoto barevného označení musíme být velice opatrní. Zároveň doporučuji kvalitní brusku, aby nebrněla na nehtu. 

 

Diamantové frézky by se neměly používat na materiál. Škodí se jim a mohly by se ztupit. 

Frézky které používáte na materiál by neměly přijít na kutikulu ani přírodní nehet. Mohli byste ublížit sobě nebo klientce. 

 

Frézy Claudine pochází z Ruska a jsou vyrobeny z velice odolného a kvalitního materiálu. Tyto frézy zabezpečují dokonalé zbroušení materiálu nebo úpravu kutikuly a  jsou pro profesionální použití. ZA NEODBORNÉ POUŽITÍ FRÉZ, NERUČÍME! 

 

Děkuji za pozornost a přeji krásný den. 

Lenka Vrabcová